Kultuurisündmused Saue linnas   Kultuurisündmused Saue linnas

Kultuurisündmused Saue linnas

Saue Sõlg

Saue linna laulu- ja tantsupidu, kus osalevad lauljad, tantsijad, pillimängijad Saue lasteaialastest kuni eakate rühmadeni. Külaliseks kutsutakse esinejaid nii Eestist kui ka väljastpoolt. Pidu algab rongkäiguga Saue linna Keskuse pargist jaanituleplatsile, osalejaid on 500 ringis. Pidu toimub maikuu viimasel nädalavahetusel.
Saue Sõlg 2019 Youtubes: 

I osa https://www.youtube.com/watch?v=bAMF_CXMHRI

II osa  https://www.youtube.com/watch?v=9k3jQje4CDg

 

Võidupüha ja jaanituli Saue linnas

Võidupüha hommikul asetatakse koos Kaitseliidu Harju maleva Saue kompaniiga pärjad mälestuskivi jalamile Saue Vabakiriku juures. Kirikus toimub pidulik võidupüha jumalateenistus. Õhtul on koostöös KL Saue kompaniiga pidulik lipu heiskamine ja tule süütamine Saue Jaanituleplatsil. Tantsuks ja meelelahutuseks esineb tuntud ansambel, toimuvad jõukatsumised nii suurtele kui väikestele.

 

Saue linna sünnipäev kodukohvikute ja meistrihoovidega

Augusti teisel poolel toimuv lõbus koguperepäev, kus tegevust jätkub hommikust hiliste õhtutundideni. Kodukohvikuid ja meistrihoove avavad sauelased kõikjal üle linna ning kohvikute-töötubade melu kestab kogu päeva. Õhtuks on kõik sauelased ja linna külalised oodatud jaanituleplatsile kohvikupidajate ühispildistamisele, sõpruskondade teatevõistlusi pidama ning head muusikat nautima.

 

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Saue linnas

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistatakse kahel päeval: aastapäeva eel toimub aktus linnarahvale Saue Kontserdisaalis, kus esineb kas tunnustatud koor või ansambel. 24. veebruaril toimub koostöös Kaitseliidu Harju maleva Saue kompanii ning Naiskodukaitse Saue jaoskonnaga pidulik jalutuskäik ning pärgade asetamine mälestuskivi jalamile Saue Vabakiriku juures ning koostöös vabakirikuga pidulik jumalateenistus kirikus.

 

Saue Laululaps

Laulukonkursil osalevad 3- kuni 18-aastased lauljad kuues vanuserühmas, vastavalt Harju maakonna lauluvõistluse juhendile. Iga vanuserühma parim tüdruk ja poiss esindavad Saue linna konkursil Harjumaa Laululaps. Saue Laululapsel on osalejad iga-aastaselt 90 ringis.

 

Teatrietendused Saue Kontserdisaalis

Koostöös Eesti kutseliste teatritega pakutakse publikule nautimiseks professionaalset kultuuri. Teatrietendused toimuvad Saue Kontserdisaalis. 

 

Küünalde süütamine Saue linna jõulupuul

Esimesel advendil süüdatakse küünlad Saue linna Keskuse pargi jõulupuul. Laulavad Saue koorid, jõulurahu kuulutavad välja Saue koguduste pastorid.

 

Jõulukuuskede põletamine

Koostöös Saue Noortekeskusega tehakse Keskuse pargis suur lõke, pakutakse sooja jooki ja piparkooke. Esinevad Saue Muusikakooli õpilased.

 

Saue Savipäev

Koostöös ümberkaudsete valdade keraamikaharrastajatega tutvustatakse vanu saviesemete valmistamise tehnikaid, sealhulgas rakukeraamikat, nöörkeraamikat, musta maapõletust, tünnipõletust ja treimist.

Keraamikapõletuse ajal on võimalik osaleda savivoolimise töötubades ja harjutada meistri juhendamisel treimist potikedral. Toimub treimise võistlus ja osta saab keraamikat otse valmistajatelt.

 

Rahvakultuuri varalaegas

Tutvustatakse Eesti ning teiste maade rahvakultuuri. Külalisteks on lauljad-tantsijad ning rahvamuusikud Eestis tegutsevatest erinevatest kultuuriseltsidest. Tutvustatakse ka Eesti paikkondade ja erinevate maade toite, kombeid ning käsitööoskusi.

 

Aastalõpupidu

Meeleolukas pidu Saue rahvale koostöös Saue seltside ja klubidega.

 

Infopäev vaba aja veetmise võimalustest Saue linnas

Oma võimalusi tutvustavad Saue linnas tegutsevad asutused ja spordiklubid ning seltsid.

 

Taaskasutuslaadad ja garaa¾imüügid

Neli-viis korda maist septembrini pargi-reisi parklas (Kuuseheki 4a) toimuvad laadad, kus soovijail on võimalik tulla müüma nende jaoks tarvituseta seisvaid esemeid (riided-jalatsid, kodukaup, raamatud jms). Samaaegselt parklas toimuva laadaga on soovijail võimalik avada müügikoht oma koduaias.

 

Saue Huvikeskus
Saue valla huvikeskus.

Kultuurielu korradaja
Korraldame ühistegevusi ja kultuurisündmusi, kaasates saue valla elanikke.

Kontaktandmed
Saue Huvikeskus
Nurmesalu 9, Saue 76505
tel. 6595 009, mob. 5234 339
e-post:

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kultuurisündmused Saue linnas

Saue Sõlg Saue linna laulu- ja tantsupidu, kus osalevad lauljad, tantsijad, pillimängijad Saue lasteaialastest kuni eakate rühmadeni Külaliseks kutsutakse esinejaid nii Eestist kui ka väljastpoolt

Kultuurisündmused Saue linnas

www.sauehuvikeskus.ee © 2017 Saue Huvikeskus »